Činnost

Proč sádrokarton

Sádra, která má stejné pH a tepelnou vodivost jako lidská pokožka, představuje ideální povrch stěn. Sádra má stoprocentně nerostný původ a neobsahuje látky, které by mohly negativně ovlivnit pocit pohody. Může dokonce přijít do přímého styku i s pokožkou – v lékařství se sádra nanáší přímo na pokožku při fixaci fraktury kostí. Žádný div,že řemeslnící jsou rádi, že při dokončovacích procesech v interiérech mohou pracovat s čistými materiály s obsahem sádry bez jakýchkoli ochranných pomůcek.

Máme pro vás několik možností kde využít sádrokarton v praxi. Protože používáme nové technologie, můžeme sádrokarton použít na rekonstrukci interiérů, půdních vestaveb, ale i exteriérů a novostaveb. Kromě montáže sádrokartonových konstrukcí provádíme také montáž minerálních, sádrokartonových a hliníkových podhledů, podlahy a dalších. Pokud máte zájem o efektivní a zároveň estetickou úpravu interiéru, neváhejte a využijte sádrokartonové konstrukce. Řešení záleží v podstatě jen na vašem přání a potřebách, ale přesto vás můžeme trochu inspirovat. Sádrokartony se hodí pro snadnou přestavbu celého bytu tak i jedné místnosti. Můžete změnit dispozici celého bytu přesunutím příček, Změnit výšku stropu a zateplit, či položit kvalitní sádrovláknitou podlahu. Dále se sádrokartonové konstrukce mohou použít na úpravu půdních prostor z, kterých vzniknou obytné místnosti dle vašeho zadání. Provádíme také montáž střešních oken, takže můžeme změnit vaši půdu k nepoznání.  Ve starších domech se sádrokarton nechá použít ke snížení a zateplení stropu, poté místnosti působí lepším dojmem. Minerální podhledy, které instalujeme do kazetových systémů, jsou ideální do kanceláří. Sádrokartonová konstrukce v exteriéru je například podstřešní římsa u domu. Sádrokartonové konstrukce v extrémních podmínkách, vysoká vlhkost bazény.

Pokud máte na naši společnost nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi vše zodpovíme.

Sádrokartonové podhledy a příčky

Sádrokartonové podhledy

Rychle provedené a funkční

Zavěšené sádrokartonové podhledy na křížovém roštu z profilů CD jsou připevněny k nosnému stropu pomocí závěsu a drátu s okem. V podkroví sádrokartonové konstrukce v jedné úrovni z profilů CD 60 x 27 x 0,6 mm opláštěné deskami GKB/RB nebo GKF/RF tl. 12.5, 15, nebo 18 mm. Desky mohou být z důvodů akustických nebo požárních ve dvou vrstvách, nejčastěji 2 x 12.5 mm. Vzdálenost hlavních a montážních profilů jakož i vzdálenost závěsů je závislá na druhu opláštění a výše zmíněných požadavcích. Požární odolnost podhledu je zdola od 15 do 60 minut resp. do 45 minut shora. Pro bližší informace nás kontaktujte. Spoje sádrokartonových desek se vytmelí (uniflot) na vrch finální pasta která se po vyschnutí vybrousí. Máme čtyři stupně tmelení sádrokartonu.

Sádrokartonové příčky

Zvuková izolace lepší než zděná příčka
Základem příčky je rošt z profilů CW a UW z každé strany opláštěná jednou sádrokartonovou deskou nebo dvěma vrstvami desek tl. 12,5 nebo 15 mm podle funkčních požadavků (akustika, požární odolnost). Mezi sádrokartonové desky se vkládá podle potřeby zvuková izolace. Požární odolnost příčky je do 90 minut. Tl. příčky 75, 100 a 125 mm (pro desky 12.5 mm) Maximální výška podle vzdálenosti CW profilů do 8,00 m. Index vzduchové neprůzvučnosti je až 56 dB . Hodnota na stavbě je závislá na okolních konstrukcích. V konkrétních případech se u nás informujte. Spoje sádrokartonových desek se vytmelí (uniflot), na vrch finální pasta, která se po vyschnutí vybrousí.

Minerální podhledy

Podhledové kazetové systémy

Standardní minerální podhledové systémy plní v interiérech řadu funkcí, akustiky, zajišťují optické a hygienické zakrytí technických vedení, umístěných nad podhledem. V neposlední řadě mohou přispět i k řešení požárně-technických požadavků v objektech.Jsou vyrobeny z kovové lakované konstrukce, základní barva je bílá, jinak jakákoliv barva dle RAL,  zlatá a stříbrná .  Konstrukce se zavěšuje do nosného stávajícího stropu. Do konstrukce jsou vkládány kazety z různých materiálů a typů hran.

Druhy desek:

 • Minerální desky
 • Kovové desky
 • Sádrokartonové desky
 • Dřevovláknité desky
 • Hlinikové lamely

Tepelné izolace

Úspora 

Jedním z předpokladů pro spokojený život je i součinitel tepelné pohody prostředí v létě i zimě. Toho můžeme dosáhnout v objektu instalací kvalitní tepelné izolace. Zateplováním provádíme dodatečnou tepelnou ochranu stavebních konstrukcí s cílem ušetřit náklady na teplo. Pořízení tepelné izolace stojí peníze, ale je to jednorázové vydání, které se v budoucnosti mnohonásobně vrátí. Optimální tepelnou ochranou dosáhnete úsporu nákladů na vytápění po celou dobu životnosti vašeho domu. A to je v dnešní době důležité vzhledem k trendu růstu cen za energii. Tepelná izolace je i zvuková izolace, která nás chrání před nežádoucím hlukem.

 

Ochrana přírody

Ušetření nákladů na teplo není jedinou výhodou zateplení objektu. Dostatečná vrstva izolace snižuje spotřebu energií, výskyt tepelných mostů a tím tvorbu plísní, zvyšuje životnost celého domu. Zateplením objektu lze snížit emise CO2 .

Parozábrany

Parotěsná zábrana - důležitá ochrana tepelné izolace

 • udržuje životnost teplné izolace
 • brání průniků vodních par
 • odráží teplo do interierů

Parozábrany

 Množství vodních par, které se během dne vyprodukujeme do obyvatelného prostoru, je velmi vysoké. Vařením, koupáním sprchováním, sušením prádla, rostliny v květináčích zvyšují vlhkost vzduchu. Vodní páry vydechované lidmi. Jenom během noci se uvolní do vzduchu až půl litru vody na osobu. V průměrné domácnosti sestávající ze 4 lidí se to rovná 11 litrům vody v průběhu 24 hodin.

 

 

 

Půdní vestavby 

Půdní vestavby zahrnují podhledy, šikminy, příčky a obvodové konstrukce. Sádrokartonové konstrukce jsou ideálním řešením půdních vestaveb. Sádrokartonové konstrukce v podkroví mají za úkol vytvořit příjemné klima v interiéru a také součinitel tepelné pohody.

Základními výhodami jsou: 

 • požární odolnost  
 • nízká hmotnost
 • rychlý a suchý proces výstavby
 • snadná opravitelnost
 • rovinnost konstrukcí
 • neprůzvučnost
 • udržování vnitřního mikroklimatu (regulace poměru vlhkosti ve vzduchu)
 • splnění požadovaných stavebně-fyzikálních nároků